• Walentynki 2016

  • Konkurs o NATO i UE

  • Targi Edukacyjne

  • Wyjazd na lodowisko

Copyright 2019 - dd

 

dyplomOli

 

Uczennica klasy trzeciejtechnikum Zespołu Szkół w Szczurowej zdobyła trzecie miejsce w XI Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim im. Stanisława Czernika zorganizowanym przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Ostrzeszów.

Na Galę Finałową, która odbyła się 10 czerwca 2017 roku, w oddalonym ponad 300 km od Szczurowej miasta, uczennica pojechała pod opieką mgr Doroty Bolek, która wysłała jej wiersze na konkurs.

Uroczystą Galę rozpoczęła dyrektor biblioteki pani Dorota Owczarczak, która podsumowała konkurs i przypomniała postać jego patrona — Stanisława Czernika. Następnie przewodniczący jury odczytał werdykt komisji konkursowej informując, żeAleksandra Stańczyk zdobyła trzecie miejsce w kategorii wiekowej: młodzież w wieku 16—19 lat. Jest to wyjątkowe osiągnięcie, gdyż do konkursu zgłosiło się 210 osób z całej Polski, które nadesłały 630 wierszy.Ola otrzymała w nagrodę dyplom, książkę poświęconą Stanisławowi Czernikowi, antologię wierszy konkursowych, w której znajdują się także utwory uczennicy oraz bon na zakupy w Media Expert.

Kolejnym punktem programu był recitalpani Katarzyny Żak. Ta znana warszawska aktorka, która zagrała w wielu filmach fabularnychi serialach telewizyjnych, a miłośnicy „Rancza” pamiętająją zapewne jako poliglotkę Solejukową, zaśpiewała piosenki ze swojej najnowszej płyty „Bardzo przyjemnie jest żyć”.

Na zakończenie uroczystej Gali, laureaci odczytali nagrodzone wiersze przed zgromadzoną publicznością.

Aleksandrze Stańczyk serdecznie gratulujemy nagrody i życzymy dalszych sukcesów nie tylko poetyckich!