• Walentynki 2016

 • Konkurs o NATO i UE

 • Targi Edukacyjne

 • Wyjazd na lodowisko

Copyright 2019 - dd

V Manewry Obronne Szkół Gimnazjalnych

Już prawie tradycją stało się, że Zespół Szkół w Szczurowej organizuje Manewry Obronne dla szkół gimnazjalnych z miejscowości sąsiadujących ze szkołą. W tym rok było to już piąte spotkanie,
które odbyło się 13 czerwca 2017r. W manewrach uczestniczyli też uczniowie naszej szkoły. 
Zawodnicy mogli zaprezentować swoją sprawność fizyczną oraz wykazać się wiadomościami z zakresu obronności i ratownictwa medycznego. Do rywalizacji stanęło 6 drużyn. Pierwszym zadaniem uczestników było indywidualne rozwiązanie testu 25 pytań z problematyki Edukacji dla bezpieczeństwa. Pozostałe konkurencje manewrów to: przewrót w przód i tył na materacu, skok tygrysi przez skrzynię, bieg wahadłowy 5 x 5 metrów, czynności pierwszej pomocy przy omdleniu i układanie poszkodowanego w pozycji bezpiecznej, czynności resuscytacji krążeniowo-oddechowej, rzut woreczkami o ciężarze 1 kg do skrzyni /dolna część/ z odległości 5 m, slalom przez płotki, marsz po równoważni z piłką lekarska o wadze 5 kg w przód i w tył oraz skok przez kozła. Uczniowie indywidualnie wykonywali wszystkie zadania /konkurencje/,gdyż liczyła się dokładność oraz czas ich wykonania . Zaangażowanie zawodników było bardzo widoczne bowiem każdy z uczestników chciał być najlepszy. Uczniowie wykazali się wysoką sprawnością fizyczną a także umiejętnościami precyzyjnego wykonania zadań w ramach wcześniej wymienionych konkurencji
W Manewrach najlepsi okazali się uczniowie Publicznego Gimnazjum z Szczurowej, drugie miejsce zajął zespół z Publicznego Gimnazjum z Bielczy zaś III miejsce zajęli uczniowie z Publicznego Gimnazjum z Zaborowa . Najlepsze zespoły zostały nagrodzone pucharami, medalami oraz dyplomami. Indywidualnie najlepszy okazał się uczeń z Gimnazjum Publicznego z Zaborowa, który uzyskał najlepszy czas oraz zdobył największa liczbę punktów.
Manewry dają możliwość sprawdzenia swoich umiejętności z zakresu problematyki obronnej, wykazania się sprawnością fizyczną oraz zaprezentowania wykonywanych czynności podczas udzielania pierwszej pomocy. Były jednocześnie okazją do wzajemnego poznania się uczniów i nauczycieli. Atmosfera zawodów była bardzo ciepła i przyjazna, co sprzyjało rywalizacji i dobrej zabawie. Organizatorami byli nauczyciele Edukacji dla bezpieczeństwa i wychowania fizycznego. Zapraszamy do udziału w VI Manewrach w przyszłym roku szkolnym.
Płk dr Józef Halik

Zdjęcie użytkownika Zespół Szkół w Szczurowej.

Zdjęcie użytkownika Zespół Szkół w Szczurowej.

Zdjęcie użytkownika Zespół Szkół w Szczurowej.

Zdjęcie użytkownika Zespół Szkół w Szczurowej.

Zdjęcie użytkownika Zespół Szkół w Szczurowej.

Zdjęcie użytkownika Zespół Szkół w Szczurowej.

Zdjęcie użytkownika Zespół Szkół w Szczurowej.

Zdjęcie użytkownika Zespół Szkół w Szczurowej.