• Walentynki 2016

  • Konkurs o NATO i UE

  • Targi Edukacyjne

  • Wyjazd na lodowisko

Copyright 2019 - dd

Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

Wszystko, co dobre, szybko się kończy...” – głosi życiowe porzekadło. Szybko minął też rok szkolny 2016/2017, który był nie tyko dobry, ale też niezwykle owocny i bogaty w różnorakie wydarzenia, projekty, akcje...

Tegoroczne zakończenie roku szkolnego przygotowały klasy Ia i Ib pod kierunkiem swoich wychowawczyń – mgr Dagmary Madej i mgr Pauliny Wnęk Studzińskiej.

Akademię poprzedziła uroczysta Msza Święta w Kościele p.w. św. Bartłomieja Apostoła w Szczurowej, która rozpoczęła się o godzinie 8.30, a homilię podczas niej wygłosił ks. Grzegorz Brach. Po jej zakończeniu młodzież pod opieką nauczycieli i wychowawców przemaszerowała do Gminnego Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu, gdzie, dzięki uprzejmości Pana Dyrektora Grzegorza Zarycha, mogliśmy pożegnać mijający rok szkolny.

Prowadzący akademię powitali zebranych i zaprosili do obejrzenia przedstawienia.
Pierwszym jego punktem była pełna humoru historyjka odegrana przez uczniów klasy Ia i Ib. Widownia nagrodziła swoich występujących kolegów oklaskami i śmiechem, który dowodził, że scenka przypadła jej do gustu. Drugim elementem była prezentacja multimedialna przygotowana przez uczennice z klasy 3t podsumowująca życie szkoły w roku 2016/2017 oraz filmik autorstwa Marceliny Kowalczyk ukazujący zagraniczne wyjazdy, w jakich wzięli udział uczniowie ZS w Szczurowej. Wszyscy mogliśmy podziwiać jak bogaty w wydarzenia był to rok.

Następnie przyszedł czas na kabaret. Oglądając skecz „Mail” kabaretu Smile, zgromadzeni mogli przekonać się, do jak wielkich nieporozumień może prowadzić niedbałość i nieużywanie polskich znaków w smsach i mailach.

Prowadzący w imieniu całej społeczności uczniowskiej podziękowali nauczycielom za ich trud, wyrozumiałość oraz serce wkładane w pracę i jako dowód wdzięczności wręczyli piękne roże. Następnie głos zabrała Pani Dyrektor Jolanta Gola Styrna. Nadszedł czas pożegnania tych, którzy opuszczają szkolne mury - klasy IIIa i IIIb ZSZ. Dyrekcja wraz z wychowawcami trzecioklasistów - mgr Haliną Mączką oraz mgrem Pawłem Płoskonką wręczyli im świadectwa i nagrody książkowe.

Doceniono też sportowców. Zawody i wydarzenia sportowe podsumował pan mgr Paweł Płoskonka i a najbardziej zasłużeni uczniowie otrzymali pamiątkowe statuetki i medale.

Zarówno nauczyciele i uczniowie w radosnych nastrojach udali się na zasłużony wypoczynek.

Do zobaczenia we wrześniu!

tekst: Dagmara Madej