• Walentynki 2016

  • Konkurs o NATO i UE

  • Targi Edukacyjne

  • Wyjazd na lodowisko

Copyright 2019 - dd

STOWARZYSZENIE WIOSNA MA DLA CIEBIE PRACĘ!


Od września trwa ostatni nabór do programów aktywizacji zawodowej dla osób niepełnosprawnych z terenu Małopolski! Płatne staże, stypendia, specjalistyczne szkolenia i warsztaty to tylko niektóre z form wsparcia, jakie Stowarzyszenie WIOSNA oferuje uczestnikom swoich projektów.

  

AKTYWNI, POTRZEBNI, KOMPETENTNI - KOMPLEKSOWY PROGRAM AKTYWIZACJI ZAWODOWEJ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH 30+ W MAŁOPOLSCE i WIOSENNA AKADEMIA MOŻLIWOŚCI to dwa projekty rynku pracy, których organizatorem i pomysłodawcą jest Stowarzyszenie WIOSNA, znane ze SZLACHETNEJ PACZKI i AKADEMII PRZYSZŁOŚCI. Projekty powstały z myślą o osobach z orzeczeniem o niepełnosprawności, którym zależy na rozwoju swojej kariery i zdobywaniu doświadczenia zawodowego. Dla osób niepełnosprawnych udział w takich programach to nie tylko realna szansa na znalezienie pracy, ale i walka z własnymi słabościami.

  

WIOSENNA AKADEMIA MOŻLIWOŚCI to projekt, w którym o wsparcie mogą ubiegać się osoby młode z Małopolski w wieku 18-29, które nie pracują i nie kształcą się w trybie dziennym z orzeczeniem o niepełnosprawności jak i osoby nieposiadające orzeczenia, ale mieszkające na terenach wiejskich województwa oraz rodzice w przedziale wiekowym 18-29 lat z województwa małopolskiego. Każdy uczestnik WIOSENNEJ AKADEMII MOŻLIWOŚCI weźmie udział w spotkaniach ze specjalistami i asystentami w zakresie rozwoju osobistego i zawodowego, otrzyma indywidualny plan ścieżki zawodowej, skorzysta ze specjalistycznych szkoleń takich jak księgowe, informatyczne, graficzne, językowe, hipoterapii czy kursu na prawo jazdy. Rekrutacja do projektu trwa do końca września 2017 roku.

  

AKTYWNI, POTRZEBNI, KOMPETENTNI 30+ to program skierowany do osób powyżej 30. roku życia, pozostających bez pracy i mieszkających w Małopolsce. O wsparcie mogą ubiegać się osoby z orzeczeniem o niepełnosprawności. W ramach projektu gwarantowane jest przygotowanie do stażu lub pracy poprzez udział w doradztwie, szkoleniach i indywidualnych konsultacjach. Ostatnia rekrutacji potrwa do końca października 2017 roku.

  

Stowarzyszenie WIOSNA ma duże doświadczenie w prowadzeniu projektów aktywizacji zawodowej. W latach 2010-2015 realizowało projekt TELEKARIERA skierowany do osób niepełnosprawnych oddechowo, krążeniowo i ruchowo z Małopolski, projekt 50+ DOJRZALI, POTRZEBNI, KOMPETENTNI dla starszych osób oraz projekt ABSOLWENT IDZIE DO PRACY dla osób młodych poszukujących pracy również z województwa małopolskiego.  Z programów skorzystało wówczas ponad 500 osób, a około połowa z nich znalazła satysfakcjonującą pracę.

  

JAK WZIĄĆ UDZIAŁ

Wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie projektu i w biurze WIOSNY. Zgłoszenia przyjmowane są drogą mailową, pocztą tradycyjną lub stacjonarnie, w biurze Stowarzyszenia WIOSNA (ul. Berka Joselewicza 21, 31-031 Kraków).

  

WIOSENNA AKADEMIA MOŻLIWOŚCI

http://rynekpracy.wiosna.org.pl/akademia

Tel. 783 430 102

E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

  

AKTYWNI, POTRZEBNI, KOMPETENTNI 30+

http://rynekpracy.wiosna.org.pl/aktywni/

Tel. 785 988 400, 783 430 075

E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

  

Projekt WIOSENNA AKADEMIA MOŻLIWOŚCI jest realizowany w ramach Inicjatywy na Rzecz Zatrudnienia Ludzi Młodych.