• Walentynki 2016

  • Konkurs o NATO i UE

  • Targi Edukacyjne

  • Wyjazd na lodowisko

Copyright 2019 - dd
W środę, 22 listopada w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Brzesku, odbył się Powiatowy Finał Debat Oxfordzkich, w którym wzięli udział również nasi uczniowie. Drużynę biorącą udział w debacie przygotowywał pan Damian Latocha, a w jej skład weszły uczennice klasy 4t: Paulina Pięta, Natalia Mieczykowska, Karolina Golonka, Ewa Kozak oraz Katarzyna Czaja z klasy 2t i Norbert Gałek z 3t. Podczas  słownych potyczek, drużynę z Zespołu Szkół w Szczurowej duchowo wspierali koledzy i koleżanki zasiadający wśród publiczności. W sumie stoczono cztery debaty, których tezy brzmiały:
Inność budzi strach. 
Przeciwności losu uczą mądrości, powodzenie ją odbiera. 
Marzyciele są pożyteczni dla społeczeństwa. 
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich.
Potyczki słowne drużyn z Brzeska, Czchowa i Szczurowej były zacięte. Obserwowała je publiczność, ale także zgromadzeni goście i loża mędrców, która oceniała debatujące drużyny, przyznając im punkty. Pierwsze miejsce wywalczyła drużyna z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Brzesku, drugie - Zespół Szkół w Czchowie, trzecie miejsce zajęli uczniowie reprezentujący Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Brzesku, a czwarte - Zespół Szkół w Szczurowej. 
Debata oksfordzka to rodzaj debaty,  w której zdecydowanie zabronione jest obrażanie bądź wyśmiewanie mówców strony przeciwnej. Zadaniem debaty jest dyskusja nad teząDebatują przeciwnicy tezy oraz jej obrońcy. Przewodniczy im marszałek, który ma do pomocy sekretarza czuwającego nad czasem i kolejnością wypowiedzi.