• Walentynki 2016

  • Konkurs o NATO i UE

  • Targi Edukacyjne

  • Wyjazd na lodowisko

Copyright 2019 - dd


Dnia 3 X 2018 roku przedstawiciele młodzieży z Zespołu Szkół w Szczurowej wzięli udział w spotkaniu z poetami, które odbyło się w Publicznej Szkole Podstawowej w Zaborowie. Zostało ono zorganizowane przez Gminne Centrum Kultury i Sportu w Szczurowej w ramach XXVIII Międzynarodowej Galicyjskiej Jesieni Literackiej. W tym roku szkołę odwiedzili: Krystyna Konecka – Białystok, dr Géza CSBI – Węgry, Julia Sudus – Ukraina, Kazimierz Burnat – Wrocław. 
Spotkanie otwarła krótka scenka, przygotowana przez najmłodszych. Słowo poetyckie połączono z lirycznymi piosenkami wprowadzając w ten sposób refleksyjny nastrój. 
Pierwsza z zaproszonych gości zaprezentowała się Julia Sudus. Oprócz pisania wierszy, jej pasją jest muzyka. Występ urozmaiciła śpiewem w swoim ojczystym języku, a wiersze czytała zarówno w języku ukraińskim, jak i polskim. 
Krystyna Konecka to poetka zafascynowana Szekspirem, a jej ulubioną formą wypowiedzi jest sonet. Podczas spotkania zaprezentowała swoje wiersze wydane nietypowo, bo w formie mapy i ubogacone fotografiami. W odpowiedzi na pytania najmłodszych o początki pisania, Krystyna Konecka wyrecytowała z pamięci swój pierwszy utwór, który napisała w wieku 6 lat.
Zaproszeni goście czytali własne utwory i opowiadali o klimacie i znaczeniu spotkań autorskich, jakie odbywały się w Polsce i na Ukrainie w ramach tegorocznej Galicyjskiej Jesieni Literackiej. 
Są one niezwykle ważne zarówno dla autorów, jak i młodych ludzi, z którymi się spotykają. Rozwijają one wyobraźnię, ale także potrafią wzbudzić pasję tworzenia. Potrafią też pokazać bogactwo i piękno, rozbudzić ciekawość świata oraz poszukiwania nowych wartości. 
W ostatniej części spotkania uczniowie mogli zadawać poetom pytania i zdobyć ich autografy. Był też czas na wspólne, pamiątkowe zdjęcie. 
Jesteśmy wdzięczni za zaproszenie, serdeczne przyjęcie oraz możliwość przeżycia wyjątkowych chwil z poezją.

/zdjęcia i tekst Pani Dagmara Madej/