Drodzy Uczniowie!

Biblioteka szkolna oficjalnie jest zamknięta. Jednak nie zapominamy o Czytelnikach i zamieszczamy pomysły na spędzanie czasu w domu oraz propozycje, jak się efektywnie uczyć. Dla wszystkich, którzy lubią czytać polecamy:

https://lektury.gov.pl/ – portal internetowy zawierający większość szkolnych lektur.

https://wolnelektury.pl/– biblioteka czynna 24 godziny na dobę, której zasoby są dostępne całkowicie za darmo.

https://calapolskaczytadzieciom.pl – strona poświęcona kampanii społecznej, promuje wartościowa literaturę dla dzieci i młodzieży, prowadzi programy edukacyjne dla rodziców, nauczycieli i uczniów. 

Wszystkim Uczniom przypominam, że konkurs fotograficzny „Moje selfie z książką” jest nadal aktualny. W kadrze muszą znaleźć się oczywiście książki, przedstawione w ciekawych aranżacjach. Ujęcia mogą zawierać pejzaże lub portrety.

Drodzy Uczniowie, pamiętajcie, że „Czytanie to najlepszy sposób uczenia się. Czytanie to najlepsza nauka”(Aleksander Puszkin)

Zostań w domu – czytaj!!!

Podaruj książkę bibliotece!

Biblioteka szkolna ZS w Szczurowej zaprasza do udziału w Akcji KINDER „PODARUJ KSIĄŻKĘ”.

Wspólnie z Powiatową i Miejską Biblioteką Publiczną w Brzesku zapraszamy do udziału w akcji „PRZERWA NA WSPÓLNE CZYTANIE” . Inicjatorem i organizatorem kampanii jest marka Kinder Mleczna Kanapka oraz wydawnictwo ZNAK. Akcja rusza 2 listopada i potrwa do końca miesiąca.

Zbieramy od naszych uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły książki dla dzieci w wieku 2-14 lat. Przekazane egzemplarze powinny być w dobrym stanie, nieuszkodzone, kompletne, w stanie do wypożyczenia. Książki zostaną przekazane małym bibliotekom publicznym i szkolnym, które nie biorą udziału w akcji.

Klasa, która przekaże najwięcej książek otrzyma nagrodę!

Książki proszę składać na portierni w szkole, podpisane i zapakowane w reklamówkę jednorazową.

Zapraszamy Was do udziału w przedsięwzięciu! Podarujcie książkom drugie życie!